Edition 2021

Program & Documents

Schedule

If you have already visited this webpage in the past, we highly recommend refreshing the page in order to get the latest updates.

Thursday, April 22nd

  • 3:00 PM                         
  • 3:30 PM                         
  • 4:30 PM                         
  • 5:00 PM                         
  • 5:00 PM                         
  • 6:30 PM                         

Prehľad harmonogramu (stredoeurópsky čas)

  • Otvorenie seminára
  • Plenary Room

    Základy stredovekého antijudaizmu
    Pierre Savy, École française de Rome
  • Prestávka
  • Workshop 1

    Antisemitizmus a sociálne siete
    Fabrice Teicher, Mémorial de la Shoah
  • Workshop 2

    Používanie digitálnych nástrojov pri výučbe a učení sa o holokauste
    Dr. Monika Mezei, stredná škola Berzsenyi
  • Koniec pracovného dňa

Zhrnutie prednášky/workshopu

Odporúčanie kníh

Životopis

Prípravný dokument

Friday, April 23rd

  • 3:00 PM                         
  • 3:30 PM                         
  • 4:30 PM                         
  • 5:00 PM                         
  • 6:30 PM                         

Prehľad harmonogramu (stredoeurópsky čas)

  • Správy účastníkov z predchádzajúceho dňa
  • Plenary Room

    The turning point of Kamenets-Podolski
    dr. László Csősz, historian, Hungarian National Archives
  • Prestávka
  • Workshop 1

    Tiso/Horthy Regimes
    Denisa Nešťáková,Comenius University
    Borbala Klacsmann, University of Szeged
  • Koniec pracovného dňa

Zhrnutie prednášky/workshopu

Odporúčanie kníh

Životopis

Prípravný dokument

Monday, April 26th

  • 3:00 PM                         
  • 3:30 PM                         
  • 4:30 PM                         
  • 5:00 PM                         
  • 5:00 PM                         
  • 6:30 PM                         

Prehľad harmonogramu (stredoeurópsky čas)

  • Správy účastníkov z predchádzajúceho dňa
  • Plenary Room

    Národné permutácie generického fašizmu na Slovensku a v Maďarsku
    Anton Hruboň, Univerzita Mateja Bela
  • Prestávka
  • Workshop 1

    Antisemitizmus a sociálne siete
    Fabrice Teicher, Mémorial de la Shoah
  • Workshop 2

    Používanie digitálnych nástrojov pri výučbe a učení sa o holokauste
    Dr. Monika Mezei, stredná škola Berzsenyi
  • Koniec pracovného dňa

Zhrnutie prednášky/workshopu

Odporúčanie kníh

Životopis

Prípravný dokument

Thursday, April 29th

  • 3:00 PM                         
  • 3:30 PM                         
  • 4:30 PM                         
  • 5:00 PM                         
  • 6:30 PM                         

Prehľad harmonogramu (stredoeurópsky čas)

  • Správy účastníkov z predchádzajúceho dňa
  • Plenary Room

    Mýtus Judeo-Boľševizmus
    Paul Hanebrink, Rudgert school of Arts and Sciences
  • Prestávka
  • Workshop 1

    Vytvorenie modelu vyučovacej hodiny
    Juraj Varga, CEDIN a Dr. Monika Mezei
  • Koniec pracovného dňa

Zhrnutie prednášky/workshopu

Odporúčanie kníh

Životopis

Prípravný dokument